ММ 600

alt

Системний післясходовий гербіцид для знищення однорічних та багаторічних дводольних бур'янів в посівах зернових колосових культур

Діюча речовина:

метсульфурон-метил, 600 г/кг

Виробник:

Петерс енд Бург КФТ, Угорщина

Формуляція:

порошок, що змочується

Тарна одиниця:

банка 50г.

 • Препарат швидко поглинається рослинами, тому дощ через 3 години після обробки не знижує ефективності дії препарату на бур’яни.
 • Ефективно діє вже при температурах від +5 °С, що дозволяє в значній мірі розширити період застосування препарату для захисту сільськогосподарських культур.
 • Низька норма витрати препарату істотно зменшує хімічну навантаження на 1 га посівної площі.
 • Найнижча вартість препарату для захисту 1 га посівної площі.
 • Зручні формуляція та пакування в значній мірі полегшують не тільки використання препарату у виробничих умовах, але і його транспортування та зберігання.
 • Препарат сумісний з більшістю пестицидів та агрохімікатів, але в кожному окремому випадку необхідно перевіряти партнерські компоненти на сумісність.

Потрапляючи в рослину бур'яну через листя і корені метсульфурон-метил припиняє поділ клітин шляхом блокування синтезу ферменту ацетолактатсинтази, який відповідає за біосинтез основних амінокислот, ріст рослин зупиняється вже через декілька годин після обробки. Володіє також ґрунтовою дією, за рахунок чого поглинається й коренями рослин бур’янів.

 Препарат вноситься наземним обприскуванням від фази 2–3 листків до фази трубкування у озимих та ярих зернових колосових. Максимальна ефективність препарату спостерігаються при застосуванні його на ранніх стадіях росту та розвитку бур’янів — фаза 3–6 справжніх листків для однорічних дводольних та фаза розетки для багаторічних дводольних. Максимальна доза використання гербіциду ММ 600® протягом року не повинна перевищувати 10 г/га.

Гербіцид сумісний з більшістю пестицидів та агрохімікатів, інсектицидами, фунгіцидами. Для підсилення дії препарату ММ 600® на такі бур'яни, як лобода біла, березка польова, гірчак березковидний, паслін чорний та інші, рекомендовано застосовувати його у бакових сумішах з препаратами Амінка®, Ефірон®, Декабрист®. При приготуванні бакових сумішей, спочатку розчиняють препарат ММ 600®, а потім додають партнерській ком­понент.

Для приготування робочого розчину бак обприскувача заповнюють водою на 1/3 об'єму, вмикають режим змішування і додають необхідну кількість препарату ММ 600®. Доливають бак обприскувача до повного об'єму при ввімкненому режимі змішування. При внесенні препарату режим змішування має бути ввімкненим для підтримання робочого розчину в однорідному стані.

Культура

Об'єкт, проти якого обробляється

Норма

витрати

препарату,

г/га

Спосіб, час обробок, обмеження

Макси­мальна

кратність

обробок

Вихід людей для виконання механізованих/ручних робіт, днів

Пшениця озима і яра

 Ячмінь озимий і ярий

Однорічні дводольні, в т.ч. стійкі до 2,4-Д, 2М-4Х, та деякі багаторічні бур’яни

8,0 - 10,0

+

ПАР Талант
(0,1% від обсягу робочого розчину)

Обприскування посівів від фази 2 – 3 листків культури до кінця кущіння

1

3/7

Становить 200-300 л/га. Обов'язковим є повне та рівномірне покриття рослин робочим розчином. Норма витрати робочого розчину не повинна спричиняти його стікання з по­верхні рослин, що обробляються.

Препарат можна застосовувати, якщо середньодобові температури повітря перевищують +5°. Оптимальні температури для дії препарату +15...+25°С. Прохолодні погодні умови в період вне­сення препарату уповільнюють прояв візуальних ознак гербіцидної дії на бур'яни на 3-5 днів. Опади через 3 години після внесення препарату не знижують ефективність його дії на бур'яни.

Культура

Норма

витрати

препарату,

г/га

Об'єкт, проти якого обробляється

Спосіб, час обробок, обмеження

Льон-довгунець

8 - 10

Однорічні дводольні, в т. ч. стійкі до МЦПА, і деякі багаторічні дводольні

Обприскування посівів у фазі «ялинки» за висоти культури 3 - 10 см

Льон олійний

Препарат дозволяє знищувати як багаторічні коренепаросткові бур'яни (будяк щетинистий, жовтий осот польовий), так і однорічні дводольні бур’яни стійкі до препаратів групи 2,4-Д (види ромашки, мак дикий, зірочник середній та інші).

Максимальна ефективність дії гербіциду спостерігається при внесенні його під час активного росту та розвитку бур'янів: фаза розетки для багаторічних дводольних та фаза 2 - 4 листків для однорічних дводольних бур'янів.

За необхідності пересіву оброблених препаратом ММ 600® ділянок, висівати слід тільки зер­нові культури. Не рекомендовано висівати буряк та овочеві на наступний рік після зернових колосових, на ділянках, де застосовувався препарат ММ 600®. Не рекомендовано висівати гречку та соняшник після зернових колосових, на яких засто­совувався препарат ММ 600®, якщо pH ґрунту перевищує 7,5, а також після тривалого періоду посухи з моменту обробки препаратом.

Перші візуальні симптоми дії препарату (хлорози та некрози точок росту) спостерігаються через 5-7 днів, а повна загибель бур'янів настає через 14-20 днів. Несприятливі погодні умови для розвитку рослин уповільнюють дію препарату та подовжують термін прояву візуальних ознак дії гербіциду на бур'яни.

Препарат можна застосовувати від фази 2-3 листків до фази виходу в трубку зернових колосових культур.

 • не рекомендовано застосовувати препарат ММ 600 на полях, де культурні рослини знахо­дяться у стресовому стані під впливом негативних факторів, таких як посуха, холод, пошкод­ження шкідниками, тощо

 • рекомендовано використовувати препарат ММ 600 один раз за сезон

 • максимальна доза використання препарату за сезон не повинна перевищувати 10 г/га

ДУЖЕ ЧУТЛИВІ ТА ЧУТЛИВІ БУР’ЯНИ

Осот щетинистий (рожевий)

Галінсога, види

Зірочник середній

Кульбаба лікарська

Гірчиця, види

Кучерявець Софії

Жовтий осот польовий

Грицики звичайні

Мак дикий

Щавель, види

Ромашка польова

Щириця, види

Ріпак, падалиця

Сухоребрик, види

Соняшник, падалиця

Талабан польовий

 

 

ПОМІРНО ЧУТЛИВІ БУР’ЯНИ

Молочай, види

Паслін чорний

Лобода біла

Подорожник, види

Чистець однорічний

Амброзія полинолиста

СТІЙКІ БУР’ЯНИ

Березка польова

Полин гіркий

Рутка Шлейхера

Волошка синя

Лобода гібридна

Підмаренник чіпкий

Гірчак березковидний

Лутига розлога

Вероніка, види

Гірчак почечуйний

 

 

 

Дуже важливим моментом є очищення обприскувача, оскільки навіть невелика кількість препарату може пошкодити чутливі культури, для обробки яких може використовуватися даний обприскувач. Бак обприскувача, штанги та шланги промивають чистою водою та 1%-ним розчином побутового аміаку, згідно з рекомендаціями, що зазначені на тарній етикетці.

Надзвичайно важливим моментом є очищення обприскувача, оскільки навіть незначна залишкова кількість препарату здатна призвести до токсикації чутливих культурних рослин під час наступних обприскувань.

 1. Промити бак обприскувача, штанги, шланги та розпилювачі чистою водою.
 2. Наповнити бак водою і додати побутовий аміак з розрахунку 1 л на 100 л води (1% розчин).
 3. Запустити змішувач на 15 хвилин, промити шланги та розпилювачі розчином аміаку та злити розчин з баку.
 4. Промити бак обприскувача, штанги та шланги чистою водою для видалення залишків аміаку.
 5. Зняти сітку та розпилювачі, промити їх розчином аміаку (концентрація вказана в пункті 2), а потім промити чистою водою і встановити на обприскувач.

Назва бур’яну

Рівень ефективності препарату

Фаза розвитку бур’яну,

сприятлива для знищення

Багаторічні бур’яни

Березка польова

+

До висоти 10–15см

Будяк польовий

+ + +

 

Кульбаба лікарська

+ + +

Молочай, види

+ +

Фаза розетки

Осот жовтий

+++

Подорожник, види

+ +

Щавель, види

+ + +

Однорічні бур’яни

Амброзія полинолиста

+ +

 

Галінсога, види

+ + +

Гірчак березкоподібній

+

Гірчиця, види

+ + +

Грицики звічайні

+ + +

Зірочнік середній

+ + +

Кучерявець Софії

+ + +

Лобода біла

+

Фаза 3–6 листків

Мак дикий

+ + +

Ромашка польова

+ + +

 

Рутка лікарська

+

Соняшник, падалиця

+ + +

 

Сухоребрик

+ + +

Талабан Польовий

+ + +

 

Щириця, види

+ + +

Підмареннік чіпкій

+

До фази 3–4 кільця

Рівень ефективності препарату: + + + – 80–98 %; + + – 50–80 %; + – до 50 % 


alt
Зворотній
зв'язок